Cestopisy

O svete mimo rodnej viesky

Afrika

Kategória:

Pravopis je hrozný, ale cestopis veľmi zaujímavý, fotky krásne: http://mexikano.cz/cesty/index.html

Britská Kolumbia

Kategória:

Milujem vodu, jazerá, rieky, vodopády a najmä more. Keď sa len trošku dá, snažíme sa v lete vypadnúť aspoň na pár dní z našej prérijno-horskej, na vodné plochy pomerne chudobnej Alberty.
Toto leto sme sa vybrali na západ, do Britskej Kolumbie. Majú tam všetko. Oceán, jazerá, rieky, hory, príjemné podnebie a vo Vancouvri veľa, veľa Aziatov. Vancouver je typické veľkomesto, navštívili sme ho za dvanásť rokov tu dvakrát a viac nemám potrebu tam ísť. Takže tento rok len príroda.

Ďalší kempovací víkend a krásne hory

Kategória:

Calgary leží na prérii, takej rovnej ako dlaň a ooobrovskej. Na planine vo výške 1100m, ufučanej, väčšinu roka studenej ako fras a v lete so slnkom páliacim ako na púšti. Ale keď sa pohnete na západ, už po tridsiatich kilometroch začínajú sa dvíhať chrbty hôr. A každým kilometrom sú bližšie a vyššie a aj keď ich už vidíte po stý krát, aj tak sa vám tají dych úžasom. Som človek záhrad, sadov a vinohradov. Milujem vodu v akejkoľvek podobe, potôčik, rieku, jazero a najmä more. Nelyžujem, do kopca veľmi chodiť neľúbim, ale tieto naše Skalnaté hory, to je zážitok aj pre dolniaka.

Cestovateľské blogy

Kategória:

Ako Slovenku trvalo zijucu v zahranici, ma velmi zaujimaju pribehy ludi, ktori kratkodobo, ci dlhodobo ziju mimo Slovenska. Pozeram aj relaciu Zbohom Slovensko. Tak tu su dva cestovatelske blogy:

http://www.spozahranic.com/

http://www.elmundo.sk/

Trocadero – Eiffelovka- Invalidovna-Centre Pompidou- Le Marais zidovska stvrt

Kategória:

Na Eiffelovku sme sa vybrali cez park Trocadero. Precitala som si, ze odtial je na nu najkrajsi vyhlad. Smola bola, ze bud bol park v rekonstrukcii, alebo tu tiez nieco chystali k 14. julu, narazili sme na ploty a zatarasy. Na velke schody veduce do parku a k rieke sa nedalo dostat, zato Eiffelovka tam stala ako na dosah a ja som na nu hladela a hovorim jej, ze som ju uz videla tolkokrat od pohladnic az po filmy, ze mi pripada ako stara znama.

Spomienky na Paríž - no dobre, ešte tá Normandia, pre Lubu z Calgary

Kategória:

Francúzi, sami pôžitníci, dobyvatelia, kolonizátori a zlodeji umeleckých diel, majú boľavú Achillovu pätu, a to druhá svetová vojna.....Nezáleží na tom, že Napoleon kradol egyptské, či iné artefakty, a nejeden Francúz, či iný človiečik zo zeme, francúzskom okupovanej, prišiel pri tom o život, to sa neráta, ale okupácia samej zeme liberté, fraternité, či čo ja viem eternité, no dobre, tak egalité, to je bezbožné krivdum.....

Spomienky na Paríž - už posledné vymetené spomienky pre Lubu z Calgary

Kategória:

Vieš čo, dostala si ma, lebo som si prečítala tvoj posledný príspevok, a keďže momentálne doma nie je živá duša, tí odvedľa prestali vrieskať a provokovať, konečne už nie je horko, kašlem na papiere, idem čistiť chladničku, prať a variť, pri blbej monotónnej práci sa mi dobre spomína ROFL

Montmartre- Pigalle - Moulin Rouge- La Sacré Coeur- Versailles

Kategória:

Byvali sme na Montmartre, k bazilike Sacre Coeur sme to mali dve minuty. Parkrat sme sa tam presli vecer len s manzelikom, ked nas pubertak potreboval prekonat internetovy, socialnosietovy abstak a ostaval v hotelovej izbe.

Père Lachaise-Louvre- Jardin des Tuileries- Champs-Elysees- Vitazny obluk

Kategória:

Pere Lachaise som musela. Jednak preto, ze som zatazena na cintoriny. Najdem ho v kazdej dedinke a obkukam nahrobne kamene, mena, datumy narodenia a odchodu na vecnost. Jednak preto, ze milujem francuzske sanzony, Edit Piaf, Charlesa Aznavoura (ten este zije, nech dlho vydrzi), Gilberta Becauda. A tak som ich chcela pozdravit.

Spomienky na Paríž - čriepky, pre Lubu z Calgary

Kategória:

Najprv by som chcela zopakovať, že na rozdiel od teba, i keď sme v Paríži boli 14 dní, tak sme tam čiastočne boli aj pracovne, a okrem Paríža, sme sa motali na tom futbalovom ihrisku, ale boli sme aj v Bretónsku a pri Atlantiku na výlete, vďaka našim štedrým hostiteľom, a babún si tam svoje aj ozaj odmakal, takže turistika, vnímanie nového, a pre nás exotického sa musela zladiť s pracovným programom......takže preto som zažila v Paríži aj činnosti prazvláštne, kedy som pri úľubnom pohľade na ajfelku, vešala prádlo na balkóne, na úrade, či miešala cibuľku v hrnci uprostred Paríža, s tým, že

Stránky

Subscribe to RSS - Cestopisy