Zo života

Zápisky z diania okolo mňa a v mojom vnútri

jaaaaj sa toho zmenilooooo...

Kategória:

Priateľky moje... Moje mentálne vedomie robí nejaké urýchlené kroky, zakiaľ ja iba uvažujem, že to a to by bolo skvelé, tak moje podvedomie zariadi, aby som už to, o čom snívam dajme tomu až za dva mesiace, mala už teraz.

Nový člen rodiny

Kategória:

Včera večer sme si domov doniesli šesťtýždňové šteniatko Smile
Dostal meno Jordan, je to kríženec labradora a pravdepodobne pitbula.

Naša mačka to znáša veľmi ťažko. Vždy, keď psíka zbadá, celá sa zježí ako kefa, zaprská - a zdrhne Biggrin
Ale hádam sa čoskoro skamarátia Wink

Hrám sa

Kategória:

Na jar som tu spomínala, že som konečne dala do okien debničky s kvetmi, a sľúbila som, že doložím fotodokumentáciu.

Odvtedy som už dvakrát menila výsadbu, lenže kým sa ja dostanem k foteniu... Blush
Tak aspoň teraz moja jesenná kreácia.

Voilà!

Dr. Ema a iné seriály

Kategória:

Ku koncu júna odídu na dovolenku pravidelné televízne seriály a talk shows. Cez leto som na ne celkom zabudla a až teraz, takmer v polovici septembra, som zistila, že je po seriálových prazdninách a mám neodpozeraných x dielov Súdnej siene, dve Nove bývania, 13. komnaty, Všechnopárty a iné obľúbence. A prišli na obrazovku aj seriály nové. Odporúčam Neviditeľných na ČTV. Je to niečo, ako pokračovanie Doktora Mráčka s hviezdnym hereckým obsadením a naozaj milé.

A na JOJke začala Dr. Ema s už výrazne starnúcou Soňou Norisovou, v úlohe doktorky psychológie.

Óda na cesťáky, dodatky a iné legislatívne činnosti...

Kategória:

Po dlhšej dobe mlčanlivosti sa znovu ozývam. Bobríka mlčania som získala hlavne z dôvodu nedostatku času, alebo chuti, alebo zmesi jedného i druhého a hlavná príčina bola trampoty s netbookom. :o) I tak som sa nejako v tej mojej robotke usídlila i rozškridlila na tom svojom kresle pracovnom, že budem nejako nedopatrením, či potrebou nášho šéfa povýšená. I dostala som na prerobenie pracovné činnosti zamestnancov, že ideme vraj novosti zavádzať a podľa akéhosik MC káčera sa opičiť a ich kultúru predaja si prisvojiť.

Služby po tretie

Kategória:

Zazvonil telefón.
Dvihla som: "Prosím."

Na druhom konci sa ozval najprv ruch call centra, potom príjemný hlas operátorky: "Dobrý deň, tu je Jana Nová z firmy Reader´s Digest, hovorím s pani M.?"
Potvrdila som: "Áno."

Zvuky, hluky, kempovanie a len tak

Kategória:

Takmer štyridsať rokov som prežila v trojizbovom byte v Pezinku. Odkedy si pamätám, zaspávala som pri stene, za ktorou štartoval a pristával výťah, cupotali, či šuchotali za ňou nohy našich susedov. Počuli sme každé vrznutie parkiet v byte pod i nad nami, každé zakašlanie, hlasnejšie slovo, televízor aj splachovač. Všetci sme si boli tak blízko, že až príliš.

Bodka za nadpisom

Kategória:

Množia sa neskutočným tempom.
Už nie sú iba v nadpisoch bežných občanov na webových fórach rôzneho typu. Už vnikajú aj do reklamných a politických sloganov.
Bodky.
Za nadpisom!

Ak nepozná pravidlá slovenského pravopisu bežný občan, som ochotná prižmúriť oko. Aj keď s ťažkým srdcom. (Perfektnú znalosť rodného jazyka slovom aj písmom považujem za základ vzdelania.)

Ale že o pravidle za nadpis bodka nepatrí netušia AJ ľudia, ktorí sa ŽIVIA SLOVOM...
No ale FUJ.

Otáznik áno, výkričník áno - ale BODKA NIE!

Tak takto fungujú eurofondy, alebo zasa to niekto nepochopil?

Kategória:

Začiatkom marca nám domov prišiel jeden dokument, ktorý tvrdí, že podľa akéhosi zákona sa musíme pripojiť povinne na kanalizáciu, ktorá bola hradená z eurofondov. No, radi by sme sa, ale nie je to také jednoduché. Náš dom je starý asi 70 a viac rokov. Je to typický sedliacky dom do tvaru písmena L s hrubými múrmi a dlhým dvorom. Vpredu pri ceste je celá zastavaná plocha, máme tam garáž, vedľa je detská a spálňa, za nimi predsieň, pivnica na zeleninu a zaváraniny a až potom kanál.

Maléry paní pomocné účetní... :o)

Kategória:

Tak nejako sa to stalo... V práci som sa stala pomocnou účtovníčkou-sekretárkou-asistentkou... skrátka dievčaťom pre všetko. Nemám presne špecifikované pracovné miesto v zmluve. Pracujem na tom, na čom práve je potrebné pracovať, nejaké stále veci mám zašpecifikované, ale inak mám "voľnú ruku". Práve včera sme s kolegyňou zistili, že máme neúnosný neporiadok v dokladoch od áut. Neviem, ktoré auto je presne kde poistené, ktoré má/nemá zaplatenú poistku, ktoré je už predané fyzickej osobe, ale vozíme sa na ňom tak, akoby neustále patrilo firme.

Stránky

Subscribe to RSS - Zo života