Ľudia

Rôzne spôsoby aktívneho žitia

Jack Storms

Land Art

Alan W. Watts

Kategória:

Narodil sa v Anglicku, od roku 1939 žil v USA. V rokoch 1945 - 1950 bol kňazom episkopálnej cirkvi, 1951 - 1957 prednášal na Americkej akadémii ázijských štúdií v San Franciscu, kde bol štyri roky dekanom. Nemal však dostatočné oficiálne vzdelanie a preto bol v univerzitných kruhoch neobľúbený, avšak medzi beatnikmi bol nesmierne populárny. Celosvetovo sa preslávil predovšetkým ako vykladač a propagátor zenu, taoizmu a východného myslenia vôbec. Sám sa označoval za "zabávača" (Entertainer).

Bunker Roy

Kategória:

V Radžastáne, v Indii, učia v neobyčajnej škole dedinské ženy a mužov - mnoho z nich negramotných - stať sa solárnymi inžiniermi, remeselníkmi a lekármi v ich vlastných dedinách. Škola sa volá Bosá univerzita a jej zakladateľ, Bunker Roy, na TED vysvetľuje, ako funguje: https://www.ted.com/talks/bunker_roy?language=cs

Colin Wright

Bryson Andres

Kategória:

Hospitality club

Fascinujúce kamene

Helena Máslová: Reprodukčná lenivosť a detinskí muži zpôsobujú epidémiu neplodnosti

Kategória:

MUDr. Helena Máslová vyštudovala 1. lekársku fakultu Univerzity Karlovej v Prahe. Pracovala na gynekologicko-pôrodníckom oddelení, na lôžkovom internom oddelení aj v liečebni dlhodobo chorých. Skúsenosti zo všetkých týchto pracovísk ju priviedli k psychosomatickej a primárnej medicíne a neskôr k založeniu Centra psychosomatickej starostlivosti.
V súčasnosti sa venuje najmä psychogynekológii, ženskému zdraviu a reprodukcii z pohľadu psychosomatických súvislostí. Matka troch detí. Člen Slovenskej lekárskej komory.

Správa do vesmíru

Kategória:

Stránky

Subscribe to RSS - Ľudia