Spoločnosť

O systéme, v ktorom žijeme

10 nejčastějších lží o komunistech a socialismu

Práca na hovno

Kategória:

Zaujímavý článok Davida Graebera, profesora antropológie na London School of Economics: http://a2larm.cz/2013/09/prace-na-hovno/
(Kliknite si aj na meno autora v záhlaví článku, dostanete sa k jeho ďalším podnetným úvahám.)

Pitná kniha

Znova Dusek a znova krasny :-)

Psychológia skupiny

Kategória:

V každej skupine (formálnej či neformálnej) sa vyskytujú tie isté role. Rola, ktorú človek v skupine zastáva, vlastne ukazuje jeho prístup k riešeniu problémov a jeho postoje pri plnení úloh.
V každej (dostatočne početnej) skupine sa teda skôr-neskôr (nejakým spôsobom) vyprofiluje formálny vodca, prirodzený vodca, flexibilný pracant, opatrný klaďas, najvyšší sudca, ochranca nevinných, vtipkár za každú cenu, stará páka, tichý pozorovateľ, ťažký provokatér, večný žalobníček, fackovací panák, žiarlivý boxer.... atď.

Zimná olympiáda a veci s ňou súvisiace

Kategória:

Na radniciach v kanadských mestách vejú dúhové zástavy, popri kanadskej a sem-tam aj olympijskej. Primátori Toronta a Vancouvru trvali na ich odstránení, mestské zastupiteľstvá ich prehlasovali. Zástava v Calgary veje tiež, o orientácii nášho primátora zrejme niet pochýb, ale keď sa bude dobre starať o mesto, je mi ukradnuté, či žije s mužom, ženou alebo žirafou, pokiaľ tej žirafe nebude ubližovať.

Vdova (žiadna rodinná tragédia, len nový televízny seriál)

Kategória:

Napriek tomu, že nemáme reálny televízor, počítač je môj celodenný spločník. A s ním prichádzajú aj slovenské a české televízne stanice a ich programy z archívu. Po Vianociach sa roztrhlo vrece s novými seriálmi. Obmedzila som televízne stanice na Českú a Slovenskú televíziu, JOJku a TA3. Na JOJke som zatiaľ sledovala len Súdnu sieň, Nové bývanie a občas Páli vám to. Teraz som uvidela reklamu na nový seriál Vdova.

O riaditeľoch, robotníkoch a fér platoch

Kategória:

Sylvush otvorila veľmi zaujímavú tému vo svojom blogu Želám si tvrdiac, že riaditeľ by mal mať maximálne dvojnásobne vyšší plat ako výrobár, tak na ňu nadväzujem svojim názorom. Dúfam, že sa tu rozprúdi plodná diskusia Smile
Nemyslím si, že riaditelia by mali mať maximálne dvojnásobok platu ako robotníci, alebo výrobári, ako ich nazýva Sylvush. Myslím si, že si zaslúžia oveľa viac, ale poďme po poriadku.

Potravinové záhrady

Kategória:

Ukladám si link na veľmi dobrú webku: http://www.potravinovezahrady.cz

Zadarmo

Kategória:

MM dnes v televízii chvíľu sledoval nedeľnú politickú diskusiu. Preberal sa nový zákon, podľa ktorého si musia nezamestnaní svoje sociálne dávky odpracovať.

Stránky

Subscribe to RSS - Spoločnosť