Úvahy

Moji milovaní nesmrteľní chrústi

Dobrý...

Kategória:

Takto sa dnes odzdravia ľudia na dedine, v meste a už sa to žiaľ učí aj môj syn... Niet divu, veď je ako špongia nasáva všetky informácie a používa ich sebe vlastným spôsobom. Vždy keď s ním prídem do práce pozdraví dobrý, tak sa ho spýtam, či mal obed dobrý, alebo bol dobrý, alebo ako to slovko myslí, lebo ja som ho naučila pozdrav Dobrý deň prajem, alebo len Dobrý deň. Kolegyňa ma vždy zháči: "Nechaj ho." Nenechám, lebo ak by som ho nechala, tak z Prosím si mlieko. By bolo o chvíľu iba promlie, z Dobrej noci iba dobrá a z dobrého ránka, by bolo čo? *:)* Nemám rada tieto skracovačky.

Milujem a nenávidím

Kategória:

Milujem ranný opar nad Karpatmi, milujem obedné slniečko a cez obednú prestávku aspoň na chvíľočku vybehnem z kancelárie a nechávam dopadať slnečný svit na svoju tvár.

Nádherný článok

Kategória:

Pohladká vám dušu, zasvieti vo vás slniečko, takto nejako to aj ja cítim, len to neviem tak úžasne napísať.

http://blog.baraka.cz/2014/05/nejlepsi-marmelada/#more-9435

Keď je robota koníčkom

Kategória:

Nie, nemyslím zamestnanie, povolanie, ale hocijaká robota. Zdedila som to po mame. Nesmierne ma tento jej koníček celé detstvo otravoval. Voskovanie parkiet, pletie zeleniny, štrikovanie a milión iných aktivít, do ktorých sa ona s láskou a vervou a ja z prinútenia zapájala.

Prečo som ja biedna, nikdy nestretla génia v linkovom autobuse alebo na ulici (úvaha pre všetkých, nezávisle od výšky IQ zmeranej akýmkoľvek spôsobom)

Kategória:

Mám rada internet a mám veľa času. Teda, čas máme všetci ten istý, závisí na tom, kto si ho koľko na čo urobíme. A ja som si ho urobila veľa pre internet. Som zavislák, zatiaľ je to pozitívne a mám to pod kontrolou. Deti mám odrastené, škôlkárov vychovaných a rokov dosť na to, aby som si robila, čo ma momentálne baví. Tak surfujem virtuálnym svetom, hltám informácie a fórujem. Fórujem na tvárovej knihe v našich československo-kandských fórach. Tam je tém na preberanie, od polárnej žiary, cez recept na slovenské rožky az po voľbu prezidenta, a hokej, teraz samozrejme hokej.

Želám si...

Kategória:

...aby všetci ľudia, ktorí sa zaujímajú aktívne o prácu, tú prácu aj dostali a za dobre urobenú prácu dostali aj adekvátnu plácu, nielen manažéri, riaditelia, "celebrity", modelky a pod, ale aj obyčajní ľudia vo výrobe, tí, ktorí vyrábajú hodnoty, z ktorých práce žijú vlastne tí riaditelia, manažéri a pod. Uznávam, aj manažéri, riaditelia a podobne majú mať adekvátnu plácu, ale nie o 150-200% vyššiu ako výrobár.

Úvaha o deťoch

Kategória:

Nejdem sa tu ondieť, že netieňujem pôvodný materský web, kam ešte furt nakúkam v blahej nádeji, že oživne. Ale to je môj problém a o inom.

Robite, co vas naozaj bavi?

Kategória:

http://www.youtube.com/watch?v=qPgPjgVEheE#t=173

Ja stale robim kompromisy, kvoli peniazom. Uz ovela menej, ucim sa, ale robim. Keby som mala dost penazi, chcela by som najprv nejaky cas cestovat a potom mat dom mimo mesta s ekofarmou; zahradou, sadom aj domacimi zvieratami, niekde v peknom kute Kanady alebo aj Europy. A co vy?

Z každého rožku, trošku...

Kategória:

Nechcem, aby to vyznelo ako sťažnosť, ani ako ponosy (to je asi to isté) a ani nechcem, aby to bolo smutné, takže budem sa snažiť to odľahčiť.

Moje smutno-sladko-horké sviatkovanie

Kategória:

Zasa sa idem trošku vyblázniť na čistý biely papier. Sviatky sme začali "super" už 20.12. sme boli s Dodkom u lekárky, Dodko vyšťavený z nočného objímania WC misy. Diagnóza znela: silný zápal nosohltanu. Na niečo to bolo dobré, Dodko celý deň nič nehovoril, lebo ho bolelo hrdlo tak, že sa mu ani kecať nedalo, ja viem, som morbídna. Biggrin Antibiotiká sme žužľali až do Silvestra. Od Silvestra sa ksichtil, že už je zdravý, tak sme 1.1.

Stránky

Subscribe to RSS - Úvahy