Praktické rady

Všetko, čo nám uľahčí život

Taká kvázi anketa pre moje vlastné egoistické potreby. :)

Kategória:

Mám takú dilemu. Potrebujem poradiť ako sa správne zachovať a potrebujem, aby ste mi odpovedali podľa svojich možností, skúseností, proste poradili podľa svojej vlastnej ľubovôle.
V pracovnej zmluve mám zakotvené okrem iného aj poradenstvo pre potreby zamestnávateľa. Teda dnes a už niekoľkokrát pred tým sa mi naskytla situácia, ktorú by som riešila inak, ako je v tejto spoločnosti zaužívané.

Nová podpisová politika - účtovné okienko

Kategória:

Prosím pomoooooooooc. Dnes som sa snažila cez e-dane poslať jeden dokument a stále mi tam vypisuje, že si mám nainštalovať "novú podpisovú politiku". Nerozumiem toma a nemôžem nič odosielať. Prosím, viete mi poradiť čo mám robiť? Ďakujem.

Účtovné okienko - odpis pohľadávky

Kategória:

Dievčatá, riešim teraz daňové priznanie jedného klienta. Má nejaké nevymožiteľné pohľadávky, ktoré, vzhľadom k základu dane by bolo vhodné odpísať tento rok. Vediem mu jednoduché účtovníctvo. V jednoduchom som zatiaľ pohľadávky neodpisovala.
Interným dokladom v rámci uzávierkových operácií som zvýšila základ dane o tieto odpísané pohľadávky. Je to tak v poriadku?

Recept na nakladaný syr

Kategória:

Tak ak to nebude vhodne vložené, tak prosím geo vlož, kde treba.

Survival

Kategória:

Tuším sme s Babun (trošku) šialené :-D.
Práve som zistila, že máme spoločnú úchylku - survival :-D.

Názov pochádza z angličtiny a znamená prežitie, prežívanie, pokračovanie v nových podmienkach. Jedná sa teda o aktivity, ktoré učia prežiť v extrémnych podmienkach (náhla samota v pustatine, lese, džungli; vojny, katastrofy, pandémie, kolaps spoločnosti atď...).

"Lacná" elektrická energia!!! A iné veci.

Kategória:

Tak a teraz sa budem ja trošku a mierne rozčuľovať. Keď som dnes prichádzala s Dodkom domov, medzi dverami sme si s manželom stihli podať iba kľučku od dverí a on sa veľmi, veľmi rozčuľoval, že kvôli oneskoreniu pár dní s platbou ZÁLOHOVEJ faktúry si elektrárne vyžiadali za upomienku 3€. Bol taký rozčúlený, že väčšinou predo mnou nevyslovuje nadávky, tobôž nie vulgárne, ale dnes to bola výnimka. Bežala som teda zistiť, čo je vo veci. Tak platíme zálohové faktúry, z ktorých nám vždy pri vyúčtovaní vrátia nejakých pár mincí. Zálohová platba faktúry sa má uskutočniť do 12. dňa v mesiaci.

Subscribe to RSS - Praktické rady