Logická úloha pre prváčikov v Hong Kongu

Prišlo mi mailom, pobavila som sa :-D.

Kategória:

Obrázky: 

Komentáre

Veru mi to hned nenapadlo a zial som si rychlo precitala vysledok. Smile

Prave vcera som zase zacala pisat uvahu o dnesnych kanadskych ( a mozno uz alebo coskoro aj slovenskych) detoch. O tom, ze "slobodna" vychova neprinasa ovocie. O tom, ze stale viac chyba slovicko "disciplina", ktoreho dosledkom je schopnost sa koncentrovat a ucit sa a naucit sa a byt zodpovedny. Deti maju moznost vyberu vo vsetkom a pri/potom nie su schopne spravne si vybrat. Potom som to vymazala, reku nebudem negativna, aj tak s tym nic neurobim.

Je obrovsky rozdiel medzi tunajsimi rodenymi kanadskymi detmi a detmi cinskych pristahovalcov v prvej generacii. Cinske deti su o niekolko rokov dopredu, kognitivne aj mentalne. Resp. tie kanadske su uz vo veku dvoch rokov o velky kus pozadu za tym, co si ja pamatam z detstva mojich deti.

Aziati vsetkeho druhu predstavuju buducnost nasej civilizacie, zial, lebo europsky prinos je pre mna velmi dolezity. Vlastne uz asi len bol.

Potom som to vymazala, reku nebudem negativna, aj tak s tym nic neurobim.

Čoby si s tým nič neurobila. Urobila si - vychovala si svoje deti inak. A ešte stále robíš, každý deň, kedy sa venuješ deťom v škôlke.
Len teda nevyriešiš ten problém celý, ale takých ľudí po svete moc nebehá;-) Dirol

Inak, ja milujem takéto hlavolamy, založené na detskom vnímaní sveta. Dospelý hľadá nejakú šialenú matematickú postupnosť, o ktorej dieťa nemá ani šajnu, ide na to úplne jednoducho - a tak to vyrieši :-D.

Obdoba - autobus ide vpravo alebo vľavo? http://hadanky.chytrak.cz/?h=autobus

A Exupériho kresba slona, ktorého prehltol veľhad kráľovský Smile
http://kniznymaniak.blog.cz/1207/otvorte-svoje-srdce-maly-princ-antoine-...

Neporiešila som, asi som blbšia než prváci v honkongu:)))) Ale mám chrípku dutinovú, príšernú a robím DPH a teda hádam, sa to dá pochopiť:)))))

Ale jasne, že sa to dá pochopiť - v takom rozpoložení je lúštenie hlavolamov vlastne nemožné...